Dieta dla kobiet w ciąży

Zdrowa i sprawna w ciąży

Autorski program “Zdrowa i sprawna w ciąży”, jest SKIEROWANY DO KOBIET CIĘŻARNYCH oraz KOBIET PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO CIĄŻY, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej.

 

Jak ważna jest dieta dla kobiet w ciąży?

Biorąc udział w programie uzyskasz indywidualne wskazówki, jak poprzez proste zmiany w diecie, w żywieniu i stylu życia możesz zadbać o zdrowie swoje i dziecka, poprawić samopoczucie, przyczynić się do prawidłowego przebiegu ciąży i porodu. Dowiesz się jak dobierać produkty żywnościowe, aby zredukować nadmierne kilogramy podczas przygotowywania się do ciąży i nie dopuścić do nadmiernego, niekontrolowanego przyrostu masy ciała podczas ciąży, jedząc smacznie i zgodnie z zapotrzebowaniem Twoim i Twojego potomka.

JAK PRZEBIEGA PROGRAM?

Program obejmuje 2 indywidualne spotkania. Na podstawie jakościowej i ilościowej analizy i oceny sposobu żywienia oraz stanu odżywienia otrzymujesz wskazówki dotyczące sugerowanych zmian w Twojej diecie, tak aby była ona  zgodna z  aktualnym zapotrzebowaniem energetycznym oraz na składniki odżywcze. W ramach programu masz ponadto możliwość pomiaru poziomu aktywności fizycznej.

CO ZABRAĆ NA PIERWSZE SPOTKANIE Z DIETETYKIEM?

Na pierwsze spotkanie przygotuj aktualne wyniki badań, listę przyjmowanych leków i suplementów diety.

JAK ZAPISAĆ SIĘ DO UDZIAŁU W PROGRAMIE?

Zadzwoń pod naszej poradni dietetycznej numer 603 966 337, wyślij e-mail na adres m.mizgier@diaeteticus.pl lub skorzystaj z formularza zgłoszeniowego znajdującego się w zakładce KONTAKT

ZOBACZ, GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ KONSULTACJE – KONTAKT

Dobry dietetyk Poznań – zapraszamy do naszej poradni dietetycznej.

OPINIE  UCZESTNICZEK I ETAPU PROGRAMU „ZDROWA I SPRAWNA W CIĄŻY”

„Bardziej świadomie o swojej diecie zaczęłam myśleć zanim jeszcze zaszłam w ciążę. Wydawało mi się, że pod pewnymi względami odżywiam się dobrze, wiedziałam też jednak, że kilka zmian powinnam wprowadzić. Rozważałam nawet skorzystanie ze specjalistycznej porady, nie chciałam jednak robić tego „w ciemno”, wiązało się to bowiem z kosztami. Kiedy więc informacja o tym, że jestem mamą była już potwierdzona bardzo się ucieszyłam widząc ogłoszenie o programie „Zdrowa i sprawna w ciąży” i od razu postanowiłam skorzystać z tej możliwości. Obawiałam się wprawdzie, czy uczestnictwo w programie nie będzie zbyt obciążające, jednak Pani Małgosia już w pierwszej telefonicznej rozmowie rozwiała moje wątpliwości: kilka spotkań odpowiednio rozłożonych w czasie i elastyczność w ustalaniu terminów,  una każde spotkanie parę stron różnych formularzy do wypełnienia, ale kiedy pozna się zasady ich uzupełniania nie stanowi to żadnego problemu (zresztą w czasie spotkań lub pomiędzy nimi – mailowo bądź telefonicznie – można było o wszystko dopytać).

Po pierwszym spotkaniu otrzymałam szczegółową analizę mojego sposobu żywienia z dokładną informacją o tym w jakim stopniu zaspokajam zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki odżywcze. Do tego dołączone były konkretne wskazówki co i w jakich ilościach mogę do swojej diety wprowadzić, co wyeliminować, co czym zastąpić i jakich zasad przestrzegać, aby sobie, a tym samym swojemu dziecku dostarczyć tego, co dla zdrowia niezbędne – wszystko to sformułowane w prosty i przejrzysty sposób, bym łatwo mogła z tego skorzystać. Reszta zależała ode mnie – Pani Małgosia nie krytykowała, nie rozliczała, a po prostu towarzyszyła i udzielała wskazówek.

Kolejne spotkania pozwalały mi zweryfikować na ile efektywne były zmiany, które starałam się do swojej diety wprowadzić: pomiar przyrostu masy ciała, tkanki tłuszczowej i analiza wyników badania krwi oraz moje samopoczucie broniły się same – ciążę przeszłam bez większych dolegliwości (a jeśli jakieś pojawiały się, to zaproponowane przez Panią Małgosię zmiany pomagały się z nimi uporać), wyniki miałam dobre (nawet te wskaźniki, które w czasie ciąży ulegają obniżeniu udało się utrzymać w normie) i nie przybrałam dużo na wadze (czego tak bardzo się obawiałam). A zmiany żywieniowe, które wprowadziłam stały się już nawykami (niektóre z nich nie tylko moimi, ale też mojego męża) i nie zamierzam z nich rezygnować”.
Marta

Dieta dla kobiet w ciąży

O projekcie “Zdrowa i sprawna w ciąży” dowiedziałam się na ćwiczeniach dla kobiet w ciąży. Stwierdziłam, że jeśli jestem w stanie błogosławionym, posiadam dużo wolnego czasu i interesuje mnie zdrowie mojego dziecka i moje to jak najbardziej powinnam skorzystać z takiego spotkania. Po kilku dniach umówiłam się na pierwsze spotkanie. Tak zaczęła się moja współpraca z Panią Małgorzatą. Na początek wywiad żywieniowy, wypełnienie formularza aktywności fizycznej itd. Wszystkie badania, które były przeprowadzane przez Panią Małgorzatę są nieszkodliwe dla “naszych” maluszków, więc nie ma powodu do obaw. Po badaniach otrzymałam pełną analizę sposobu żywienia, jakie powinnam jeść produkty, czego unikać, jak ważne są kwasy tłuszczowe, co się dzieje gdy brakuje żelaza w organiźmie itd. Uważam, że tego typu projekty są jak najbardziej potrzebne i polecam każdej przyszłej Mamie”.
Małgorzata – przyszła Mama Tośki

„Szczerze i z ogromną przyjemnością mogę polecić ten program dla przyszłych mam, a szczególnie Panią Małgorzatę Mizgier, która go prowadzi! Nie dość, że spotkałam się z bardzo miłym przyjęciem i atmosferą, co dla kobiety w ciąży ma duże znaczenie, to zawsze mogłam liczyć na poradę i elastyczność w zakresie możliwości spotkania. Jeśli chodzi o meritum, to opieka pod względem doradztwa żywieniowego i utrzymania zdrowego stylu życia była naprawdę na wysokim poziomie i pozwoliła mi zdrowo przejść przez całą ciążę, a w efekcie urodzić zdrowe dziecko i w krótkim czasie powrócić do poprzedniej formy. Ponadto mogłam liczyć także na odpowiedź w sprawie żywienia i rozszerzania diety dziecka, gdy naszły mnie w pewnym momencie takie wątpliwości – wystarczyło zgłosić się z pytaniem do P. Małgosi, a ona wyczerpująco na nie odpowiedziała. Polecam uczestnictwo w takim programie każdej przyszłej mamie . Ja skorzystałam i nie zawiodłam się”.
Martyna, mama małej Aleksandry

„Krótko i na temat. Spotkania były bardzo ciekawe i doświadczyłam na nich rzeczy, których nigdy nie miałam robionych: pomiar tkanki tłuszczowej, używanie ciekawego komputerka, który badał moją aktywność ruchową. Pani Małgosia wszystko dokładnie, cierpliwie i skrupulatnie tłumaczyła, dokonywała analiz i przedstawiała wyniki. Wszystko oparte na badaniach krwi”.
Monika

Zobacz artykuły

Dieta dla kobiet w ciąży - plakat II edycji programu - Zdrowa i sprawna w ciąży